Wytrzymałe ostrze w kompaktowym uchwycie

Uchwyt nowego modelu noża segmentowego XMT-1 utrzymany w czarno-żółtej stylistyce serii X-DESIGN, wykonany z elastomeru i wzmocnionego włóknem szklanym polipropylenu, zapewnia maksymalną wygodę uchwytu. Rękojeść wyposażona w  wielofunkcyjną, metalową płetwę przewidzianą do prac, do których nie powinno się absolutnie używać ani końcówki ostrza ani jego prowadnicy. Płetwa idealnie nadaje się do wyzwań pojawiających się w trakcie renowacji mieszkania, np. otwierania puszek po farbie, podważania różnych plastikowych elementów np. kontaktów i gniazdek itp.  Nie bez znaczenia jest również fakt, iż uchwyt noża jest chemicznie odporny na farby i rozpuszczalniki.

Rozmiar rękojeści uwzględnia różnych użytkowników – jest wystarczająco masywny dla mężczyzn i równocześnie niezbyt duży dla kobiet !  Jeśli noszenie przy sobie przez cały dzień dużej rękojeści 18 mm może być zbyt niewygodne, a  rękojeść 9mm nie daje należytej pewności przy potrzebie mocniejszego cięcia, to rękojeść XMT-1 jest idealnym rozwiązaniem. A ostrze MTB o szerokości 12,5 mm to nie standardowe ostrze 9mm ani też przewidziane do ciężkich prac ostrze 18mm  -  to ostrze specjalnie zaprojektowane do wypełnienia luki między tymi dwoma  tradycyjnymi rozmiarami.

Równocześnie z nowym modelem noża, firma OLFA wzbogaciła swoją ofertę ostrzy o superostre czarne ostrze ExcelBlack o symbolu MTBB. O jakości tych ostrzy będzie można się bez trudu przekonać, gdyż kupując promocyjne opakowanie noża XMT-1 dostaniemy do dyspozycji 3 gratisowe ostrza MTBB.