Dlaczego warto
wybrać produkty olfa

W całości wykonane w Japonii

Ponieważ OLFA stawia na jakość - projektuje, rozwija i produkuje swoje narzędzia w Japonii.

Odkąd Yoshio Okada, założyciel OLFA CORPORATION, wynalazł pierwszy na świecie nóż z odłamywanym ostrzem w 1956 roku, OLFA zaangażowała się w opracowywanie praktycznych i bezpiecznych ręcznych narzędzi do cięcia.
Ostrza marki OLFA są wykonywane z najwyższej jakości materiałów, kute przy  wykorzystaniu  tradycyjnych technologii produkcji mieczy japońskich, ostrzone technologiami, które dają długą żywotność ostrza i ostatecznie wykańczane z kunsztem typowym dla japońskiego rzemiosła.

Uchwyty i rękojeści, które pozwalają użytkownikom w pełni wykorzystać wysoką wydajność cięcia tych ostrzy, są projektowane, opracowywane i produkowane w Japonii i poddawane rygorystycznym kontrolom jakości podczas całego procesu. Firma OLFA jest dumna z niezmiennej jakości, 
jaką możemy odnaleźć w każdym jej produkcie.


 

OLFA, wynalazca noża z odłamywanym ostrzem

Nóż z odłamywanym ostrzem został pomyślany jako ekonomiczne, bezpieczne i skuteczne narzędzie tnące, które zawsze zapewnia użytkownikom ostrą krawędź ostrza, dzięki możliwości odłamania jego stępionej części.

Zrewolucjonizowało to sposób, w jaki ludzie tną różne materiały, znacznie poprawiając wydajność pracy. Kąt i długość wymyślonych ostrzy stała się de facto światowym standardem. Aktualnie, noże z odłamywanym ostrzem są używane na całym świecie.

Od tego czasu OLFA angażuje się w tworzenie narzędzi, które poprawiają sposób, w jaki ludzie tną materiały, opracowując produkty, które nie tylko osiągają niepowtarzalny poziom ostrości, ale są również praktyczne w użyciu.  Obejmuje to profesjonalne narzędzia używane na budowach, narzędzia niezbędne w magazynach przy pakowaniu i wysyłce, narzędzia przydatne w pracy biurowej, a także narzędzia używane w świecie artystycznym do modelarstwa, patchworku, prac z papieru i wielu innych.

OLFA tworzy szeroką gamę produktów, które są wykorzystywane na różne sposoby. Przekonaj się, jak proste w użyciu są produkty OLFA. Bo w końcu każdy produkt OLFA jest wynikiem wielokrotnego projektowania i prototypowania oraz przywiązywania wagi do szczegółów.

"Bezpieczeństwo" to podstawowy powód żółtego
koloru OLFA.

Kolor korpusu produktów OLFA został wybrany w 1967 r. przez Yoshio Okadę. Zdecydował się na miękki żółty kolor zbliżony do koloru żółtka, ponieważ wiązał się on z bezpieczeństwem i równocześnie kojarzył ze znajomym obrazem.

W ręcznych narzędziach tnących jakość w dużym stopniu waży na bezpieczeństwie użytkownika. A ponieważ bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem, OLFA jest bardzo wymagająca w kwestii jakości swoich produktów. Jest to podstawowy powód wybrania koloru żółtego jako oficjalnego koloru firmy OLFA.