Eliminuj zagrożenia

Pudło z tektury falistej jest z nami już od blisko 150 lat i jego przyszłość wciąż wygląda całkiem bezpiecznie. Ale nie da się też ukryć, że ten najpopularniejszy sposób pakowania przyczynił się na przestrzeni lat do wielu nieszczęśliwych wypadków. I do dnia dzisiejszego stanowi zagrożenie bezpieczeństwa w miejscu pracy, jeśli nie jest ono właściwie obsługiwane. Na szczęście, OLFA ma całą linię bezpiecznych noży SK, które dramatycznie zmniejszają ryzyko obrażeń, gdy chodzi o radzenie sobie z materiałami falistymi w pracy.

Nóż SK-4 jest idealny do cięcia lekkich i wytrzymałych tektur falistych. Posiada antypoślizgową rękojeść dla lepszego chwytu i automatycznie chowające się ostrze dla zwiększenia bezpieczeństwa noży. Nóż SK-6 ma aktywowaną sprężynowo osłonę, która zasłania ostrze, gdy traci ono kontakt z tekturową powierzchnią. Nóż SK-8 ma sprężynowo chowane ostrze, które chowa się do rękojeści po utracie kontaktu z przecinanym materiałem niezależnie od tego czy kciuk przytrzymuje suwak ostrza czy też nie. Nóż SK-9 ma dodatkowo wbudowaną metalową płetwę do różnego rodzaju zastosowań w miejscu pracy. Umożliwia np. rozcinanie taśm pakunkowych bez wysuwania ostrza czy też bigowanie (zaginanie) kartonów.

Noże bezpieczne OLFA serii SK są wyposażone w mechanizm bezpieczeństwa, który automatycznie cofnie ostrze do obudowy na końcu każdego cięcia. Użytkownicy po prostu wysuwają ostrze, zdejmują kciuk z suwaka i przecinają taśmę pakunkową lub pokrywę kartonu. Ostrze utrzymuje się w położeniu wysuniętym w wyniku tarcia o przecinany materiał, natomiast chowa się do rękojeści po utracie kontaktu z przecinanym materiałem (lub gdy wypuścimy nóż z ręki). Eliminując potrzebę ręcznego chowania ostrza, noże te mogą zapobiegać wypadkom, które często występują, gdy pracownik wkłada nóż z wysuniętym ostrzem do kieszeni po zakończeniu cięcia. 
A zmiana ostrza? Jest banalna. Wystarczy obrócić ostrze lub zmienić je bez dodatkowych narzędzi.

Seria noży bezpiecznych OLFA SK wykorzystuje różne typy ostrzy. Na przykład noże SK-4 i SK-9 akceptują trzy typy ostrzy zamiennych: ostrze trapezowe SKB-2 służy do cięcia opakowań z tektury falistej, w których potencjalne uszkodzenie zawartości jest minimalne, ostrze trapezowe z zaokrąglonymi końcami RSKB-2 służy do otwierania kartonów, w których zawartość może zostać łatwo uszkodzona przez ostrą końcówkę, a hakowe ostrze trapezowe HOB-2 do bezpiecznego przecinania folii stretch, folii termokurczliwej, sznurka, lin lub nylonowych opasek.

Pasuje do

OLFA ostrza SKB-2

OLFA ostrza SKB-2

Ostrze trapezowe do noży bezpiecznych serii SK

OLFA ostrza RSKB-2

OLFA ostrza RSKB-2

Ostrze trapezowe do noży bezpiecznych

OLFA ostrza HOB-2

OLFA ostrza HOB-2

Hakowe ostrze trapezowe do noży bezpiecznych

OLFA ostrza SKB-8

OLFA ostrza SKB-8

Ostrze do noża SK-8

OLFA model SK-4

OLFA model SK-4

Bezpieczny nóż z automatycznie chowającym się ostrzem

OLFA model SK-6

OLFA model SK-6

Bezpieczny nóż z wysuwającą się automatycznie osłoną ostrza.

OLFA model SK-8

OLFA model SK-8

Bezpieczny nóż do rozcinania opakowań z automatycznie chowającym się ostrzem

OLFA model SK-9

OLFA model SK-9

Bezpieczny nóż z automatycznie chowającym się ostrzem i metalową płetwą