Stowarzyszenie Polskiego Patchworku

Spora grupa narzędzi OLFA to bardzo istotny element wyposażenia patchworkowych warsztatów na całym świecie. Nic zatem dziwnego, że patchworki są nam bliskie i staramy się wspierać wszelkie inicjatywy mające na celu ich popularyzację w Polsce.

Bardzo znaczącym dla nas wydarzeniem była inicjatywa założycielska Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. Tego typu stowarzyszenia istnieją już m.in. w Austrii, Belgii, Wlk.Brytanii, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii. W samym USA grupa osób, zajmująca się patchworkiem i quiltingiem liczy obecnie ponad 20 milionów osób. Dzięki inicjatywie osiemnastu polskich zdeterminowanych miłośniczek patchworku dnia  7 marca 2016 roku zostało oficjalnie zarejestrowane Stowarzyszenie Polskiego Patchworku.

Założenie Stowarzyszenia było kolejnym, logicznym krokiem, ułatwiającym upowszechnianie patchworku w Polsce i wspierającym jego rozwój. Celem Stowarzyszenia jest przede wszystkim podejmowanie i propagowanie działań edukacyjnych na rzecz upowszechniania sztuki patchworku w Polsce, wspieranie twórców zaangażowanych w rozwijanie tej formy rękodzieła, organizowanie wystaw patchworków, organizowanie konkursów i kursów patchworkowych. 
http://polskipatchwork.pl     https://www.facebook.com/StowarzyszeniePolskiegoPatchworku/