Galla Grotto

 

Galla to kobieta o wielu artystycznych twarzach, jej kariera artystyczna obejmuje wiele różnych tematów.
Znana szeroko jest jej sztuka tekstylna, ale oprócz tego wciąż projektuje i tworzy biżuterię, podobnie jak ubrania, przywraca pierwotny blask meblom, fotografiom, rysunkom i malowidłom na ścianach.
Jest bardzo wszechstronną artystką. Jej wykształcenie akademickie odbyło się w Rosji, ponieważ jest pochodzenia rosyjskiego, choć obecnie mieszka we Francji. Ukończyła Narodową Szkołę Sztuk Pięknych Venetsianova, ze specjalnością dekoracji wnętrz. W swoich pracach wykorzystuje wiele technik: malarstwo i pastele, grafikę i kolaż, tkaniny. Są to bardzo różne obszary.

Cytat z Galli Grotto: «Moim marzeniem jest wymyślenie stylu, który realizuje wszystkie moje umiejętności ..... Zawsze lubiłam mitologię w różnych kulturach, a w mojej pracy jest wiele utworów, które poruszają temat legend i mitów. »


W dniu wczorajszym Galla Grotto pojawiła się w FabLabie Małopolska na jednodniowych warsztatach, których tematem była praca z kompozycją, kolorem, szczegółami oraz zachowaniem równowagi między nimi. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Polskiego Patchworku.