Festival of Quilts Birmingham 2022

W dniach 18 – 21 sierpnia 2022r. w Birmingham odbyła się kolejna edycja wielkiego święta europejskiego patchworku i quiltu  – The Festival of Quilts. Festiwal w Birmingham jest bez wątpienia największą imprezą patchworkową i quiltową w Europie. Impreza przyciąga ciągle rosnącą liczbę zwiedzających z całego świata (ponad 26 000 ) i umożliwia prezentację wystawców wystawiających swoje produkty z rynków całego świata w profesjonalnych stoiskach i galeriach. Festiwal to również okazja do nauki -  dla odwiedzających przygotowano szeroki wybór szkoleń, pokazów i paneli dyskusyjnych oraz wspaniały pokaz wielu zgłoszonych prac konkursowych.

Z roku na rok wzrasta udział członkiń Stowarzyszenia Polskiego Patchworku na Festival of Quilts w Birmingham. W roku 2019 zwyciężczynią kategorii Novice została Katarzyny Pleśniak, pracą pt. “Pieces of Memories I”.
W tegorocznej edycji ogromny sukces odniosła Sylwia Ignatowska, która zdobyła I nagrodę w kategorii Art Quilts pracą zatytułowaną „Gaja” (166x173cm).

Autorce serdecznie gratulujemy!

 

A tutaj i tutaj też można znaleźć  trochę informacji o Autorce i jej artystycznym warsztacie.