Czy zaglądając ostatnio do szafy czy schowka , znów natknęliście się na niemodne i niepasujące na Was ubrania ?
Z pewnością znaleźliście tam też kupione przed laty materiały, które ciągle jeszcze nie doczekały się realizacji pierwotnych pomysłów. Takich „skarbów” nie brakuje w żadnym domu - żal je wyrzucić, ale nie bardzo wiadomo co z nimi zrobić.
Można temu zaradzić i “skarbom” tym nadać nową jakość. Przy minimalnym nakładzie środków, przy użyciu techniki stosowanej przy wykonywaniu patchworków oraz noża krążkowego CHN-1 można wykonać puszyste pledy, narzuty, poduszki, torby i zrealizować jeszcze mnóstwo innych pomysłów. Zamiast kupować nowe materiały możemy do woli eksperymentować ze starymi swetrami, jeansami czy zasłonami.
Układając na sobie warstwy tkaniny pamiętajmy, że w gotowym wyrobie warstwa bazowa będzie prawie niewidoczna, kolory warstw środkowych będą widoczne tylko na wąskich paskach, natomiast dominującym kolorem będzie kolor wierzchniego materiału. Na nim właśnie rysujemy pierwszą linię stebnowania. Istotne jest, by linia ta przebiegała w pod kątem 45o do splotu tkaniny i by kolejne linie były do niej równoległe. Wszystkie warstwy stebnujemy rozpoczynając od linii środkowej, dzielącej kawałek tkaniny po przekątnej. Po przestebnowaniu rozcinamy nożem CHN-1 wierzchnie warstwy tkaniny pomiędzy szwami.
Nóż CHN-1 pozwala zrobić to szybko i precyzyjnie, ma bowiem 4 stopki w różnych szerokościach, które pewnie prowadzą ostrze w tuneliku pomiędzy szwami. Krążkowe ostrze łatwo przecina nawet kilka warstw materiału, nie uszkadzając warstwy bazowej. Po zeszyciu wszystkich elementów w gotowy wyrób, pierzemy go (w zależności od użytych materiałów - w pralce lub ręcznie) i suszymy.