Większe możliwości precyzyjnej obróbki

Profesjonalny nóż artystyczny o symbolu AK-4 to nóż typu skalpel, który odgrywa aktywną rolę w pracach typu cięcie papieru, modelowanie tworzyw sztucznych i drewna. Do tej pory mieliśmy do dyspozycji pięć rodzajów ostrzy : ostrze proste, łukowe i płaskie oraz dwa ostrza piłkowe - wąskie i szerokie. Wraz z wprowadzeniem na rynek trzech nowych typów ostrzy da to w sumie osiem rodzajów ostrzy zamiennych, umożliwiając jeszcze szerszy zakres precyzyjnej pracy. 
Wąskie ostrze typu dłutko (zdjęcie po lewej) ma szerokość ostrza 4 mm w porównaniu do istniejącego już szerokiego, 8 milimetrowego ostrza. Dzięki zastosowaniu cienkiego płaskiego ostrza jest możliwa bardziej precyzyjna praca. Idealny do szczegółowego cięcia i wyciskania.
Ostrze typu skrobak (środkowe zdjęcie) to ostrze, którego można używać do cięcia twardych tworzyw sztucznych takich jak plexi, preszpan, laminat, bakelit a nawet blachy aluminiowej. Cięcie polega na kilkakrotnym zarysowaniu nożem przecinanego materiału wzdłuż liniału, a następnie przełamaniu go wzdłuż  linii cięcia. Ostrze to ma swoje większe odpowiedniki PB-450 i PB-800 używane do noży  PC-S i PC-L.
Ostrze typu cyklina (prawe zdjęcie) to ostrze o zawiniętej krawędzi i szerokości 8mm. Można go używać do skrobania/zdzierania obrabianej powierzchni, a także do usuwania zadziorów. W ramach kampanii wprowadzającej nowe ostrza na rynek japoński, mamy do zaoferowania opakowanie specjalne
AK-4/BP z zestawem 6 (+1) zapasowych ostrzy.