Superbezpieczne cięcie w miejscu pracy

Nóż bezpieczny SK-6 przeznaczony jest dla osób pracujących w miejscach, gdzie często rozcinane są tekturowe opakowania - w marketach, magazynach, na liniach technologicznych itp.  Większość noży bezpiecznych używanych w takich miejscach to noże z automatycznie chowającym się ostrzem.

Natomiast w modelu noża OLFA SK-6 zastosowano inne rozwiązanie - automatyczną osłonę ostrza, która wysuwa się w momencie gdy ostrze traci kontakt z przecinanym materiałem. Ostrze wysuwa się z rękojeści po przesunięciu do przodu suwaka znajdującego się w górnej części uchwytu. Osłona ostrza jest aktywowana w momencie dociśnięcia ostrza do materiału w chwili rozpoczęcia cięcia i nie może być odwołana. Użytkownik nie musi w trakcie cięcia trzymać kciuka na suwaku - siła tarcia utrzymuje ostrze w pozycji wysuniętej.

Wygodna konstrukcja uchwytu i łatwa wymiana ostrza pomaga uniknąć obrażeń i zmęczenia nadgarstka. Rękojeść wykonana jest z lekkiego i odpornego na uderzenia tworzywa ABS. Wymiana ostrza nie wymaga dodatkowych narzędzi. Dla prawo- i leworęcznego wykorzystania.

 

Pasuje do

OLFA ostrza RSKB-2

OLFA ostrza RSKB-2

Ostrze trapezowe do noży bezpiecznych

OLFA model SK-6

OLFA model SK-6

Bezpieczny nóż z wysuwającą się automatycznie osłoną ostrza.