Specjalne ostrza 18mm

Solidna konstrukcja, ergonomiczny kształt i nienaganna jakość wykonania narzędzi przysparzają firmie OLFA profesjonalnych użytkowników z różnych segmentów rynku, a regularnie pojawiające się innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne wyznaczają nowe kierunki rozwoju tej branży.  Producent z Osaki nie spoczywa jednakże na laurach i nieustannie poszukuje nowych rozwiązań. Plonem tych poszukiwań stały się w ostatnim czasie 2 nowe ostrza do noży segmentowych 18mm.

SPEED BLADE  to pierwsze z nowych ostrzy segmentowych oznaczone symbolem LFB. W ostrzu tym krawędź tnąca oprócz dwustopniowego honowania, pokryta została dodatkowo powłoką fluorowanych polimerów. Efektem tych działań jest zmniejszenie tarcia podczas cięcia i długie utrzymywanie się wyjątkowej początkowej zdolności przecinania. Ostrze to podczas cięcia kartonu generuje 50% mniejszy opór cięcia przekładający się na płynne cięcie.  W praktyce oznacza to, że ostrze to tnie karton 2 razy szybciej od czarnego ostrza LBB !  Pasuje do wszystkich rękojeści OLFA na ostrza 18mm. Firma OLFA poleca ostrze LFB do szerokiego zakresu zastosowań – zarówno profesjonalnych jak również takich z jakimi styka się każdy użytkownik noży użytkowych. W magazynach, fabrykach i warsztatach gdzie ostrość noży jest bardzo potrzebna podczas otwierania lub cięcia kartonów, ostrza SPEED BLADE wykażą swoją wysoką skuteczność.

Drugie nowe ostrze to INSULATION BLADE oznaczone symbolem LWB - niesegmentowane ostrze o falistej krawędzi tnącej. Zaprojektowane do cięcia materiałów śliskich takich jak np. izolacyjne osłony do rur pokryte folią winylową, tapicerskie pianki poliuretanowe, wełna szklana, liny, tektura i folia stretch - trudnych do cięcia zwykłymi ostrzami LB. Faliste ostrze sprawdza się przy cięciu wełny szklanej, która szybko tępi zwykłe ostrza o prostej krawędzi! Dzięki kształtowi krawędzi jej ostrość  utrzymuje się o wiele dłużej. Brak linii segmentujących ostrze pozwala użytkownikom na dynamiczne cięcie w pełni wysuniętym ostrzem. Pasuje do wszystkich rękojeści OLFA na ostrza 18mm z tym, że z uwagi na charakter cięcia bardziej odpowiednie będą rękojeści z blokadą ostrza przy pomocy pokrętła. Firma OLFA rekomenduje ostrza LWB dla profesjonalistów i pracowników fabryczno-magazynowych.

Podobnie jak w przeszłości tak i teraz producent przedstawia pewne sugestie co do sposobu wykorzystania swoich produktów. Nie przesądza to jednak o ich praktycznym zakresie zastosowań – często okazuje się bowiem, że wysoka jakość i szczególne właściwości narzędzi OLFA znajdują uznanie wśród użytkowników z całkiem innych obszarów zastosowań niż pierwotne sugestie producenta.

Pasuje do

OLFA ostrza LFB-5B

OLFA ostrza LFB-5B

Nowe ostrze SPEED BLADE tnie karton 2 razy szybciej !

OLFA ostrza LWB-3B

OLFA ostrza LWB-3B

Nowe 18mm ostrze INSULATION BLADE .......