Polskie patchworki mają swoją reprezentację

Spora grupa narzędzi OLFA to bardzo istotny element wyposażenia patchworkowych warsztatów na całym świecie. Nic zatem dziwnego, że patchworki są nam bliskie i staramy się wspierać wszelkie inicjatywy mające na celu ich popularyzację w Polsce.

Takim znaczącą inicjatywą było założenie Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. Tego typu stowarzyszenia istnieją już m.in. w Austrii, Belgii, Wlk.Brytanii, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii. Aktualnie Stowarzyszenie Polskiego Patchworku jest już członkiem European Quilt Associacion i bierze udział w projektach organizowanych przez tę organizację, a także w innych międzynarodowych wydarzeniach. Nawiązało m.in. współpracę z Prague Patchwork Meeting.

Cele statutowe Stowarzyszenia to przede wszystkim:  podejmowanie i propagowanie działań edukacyjnych na rzecz upowszechniania sztuki patchworku w Polsce, wspieranie twórców zaangażowanych w rozwijanie tej formy rękodzieła, organizowanie wystaw patchworków, organizowanie konkursów i kursów patchworkowych.

W imieniu założycielek zapraszamy serdecznie na stronę Stowarzyszenia oraz profil na Facebooku na których można znaleźć porady i tutoriale, interesujące informacje na temat udziału w wystawach, konkursach i kursach, rabatów przy zakupie sprzętu, akcesoriów i materiałów u partnerów Stowarzyszenia.