OLFA WORKS

Firma Olfa Corporation wprowadza na japoński rynek nową markę „OLFA WORKS”, która będzie kontynuowała zaangażowanie OLFA Co. w narzędzia tnące, oferując jednak nową wartość w postaci  sprzętu do użytku zewnętrznego. Koncepcja nowej marki zawiera się w haśle : Użyj go w górach, użyj go nad rzeką".

W sprzedaży pojawią się trzy produkty, każdy w dwóch kolorach :  nóż BK1 (Bushcraft knife) z wymiennym ostrzem, nóż FK1 (Field knife) i nóż z ostrzem piłkowym FS1 (Field saw).  Jako pionier w dziedzinie noży tnących Olfa  zapewnia ich wysoką jakość.   Noże outdoorowe oferowane przez OLFA WORKS bazują na typowej konstrukcji noży OLFA, w których ostrze przesuwa się w prowadnicy, a nie składa się do rękojeści. Gdy ostrze ulega stępieniu, nie poddaje się go ostrzeniu, lecz wymienia na nowe.

BK1-  wszechstronny nóż typu bushcraft wyposażony w wymienne, specjalne ostrze ze stali nierdzewnej o grubości 1,2 mm. To nie tyle nóż myśliwski, taktyczny lub survivalowy, a raczej narzędzie które przydaje się w obróbce drewna, rzeźbieniu itp. Jest on niezbędny w obozowisku  podobnie jak topór obozowy lub siekierka. Rozmiar noża nie przeszkadza w noszeniu, można też go myć w wodzie.

FK1 - nóż polowy, który powinien być nieodłącznym elementem każdej przygody. Mimo, że na pierwszy rzut oka może przypominać typowy nóż z wysuwanym ostrzem, jego ostrze o falistej krawędzi tnącej posiada specjalny walor. Zostało ono zaprojektowane do cięcia materiałów śliskich – krawędź ostrza jest polerowana w kształcie falistym, więc nawet śliskie materiały (liny, butelki PET itp.) można mocno złapać i gładko przeciąć. Dzięki falistemu kształtowi krawędzi jej ostrość utrzymuje się o wiele dłużej. Brak linii segmentujących ostrze pozwala użytkownikom na dynamiczne cięcie w pełni wysuniętym ostrzem. Antypoślizgowa rękojeść noża zakończona jest metalową , wielofunkcyjną płetwą.

Nóż/piłka FS1 - pełnowymiarowa antypoślizgowa rękojeść z otworem do zawieszania  i wytrzymałym, gładko tnącym ostrzem piłkowym. Lepsza wytrzymałość uzyskana dzięki hartowaniu udarowemu. Przydaje się do cięcia gałęzi i drewna na wolnym powietrzu oraz do majsterkowania. (wysunięcie ostrza 106 mm).

OLFA WORKS to na razie oferta wyłącznie na rynek japoński, ale może coś się zmienić w tym względzie. Zapewne decydująca będzie reakcja rodzimych konsumentów.