Dusza OLFA

Wiadomo powszechnie, że Japonia to produkcyjna potęga. Jest to również kraj, w którym często można napotkać wiele unikalnych tematów/przedmiotów, o których wiedza już nie jest tak powszechna. Seria Soul Mook wydawnictwa EASTAGE Inc. opowiada o ich japońskiej „duszy”, a magazyn „OLFA   to druga część tej serii. Zaprezentowano w nim historię powstania noża z odłamywanym ostrzem, wycieczkę po fabryce narzędzi Olfa /której normalnie nie ma szansy zobaczyć/, pełną ofertę narzędzi OLFA  oraz sylwetki twórców, którzy używają na codzień noży Olfa i przy ich pomocy tworzą niecodzienne dzieła sztuki:

1/ Fuyuki Shimazu, który podróżując po całym świecie zbiera i wykorzystuje kartonowe pudełka do tworzenia ręcznie robionych portfeli i wizytowników. Pod jego okiem utalentowany japoński boysband  COLOR CREATION korzystając z narzędzi Olfa wykonał autorskie portfele

2/ ikona japońskiego quiltu  Shizuko Kuroha   

3/ czołowy japoński artysta współczesnej odmiany sztuki kiri-e  Shu Kubo    

4/ mistrz trójwymiarowych wycinanek  Naofumi Hana 

5/ wirtuoz tekturowych stworów Masaki Odaka   

6/ twórca wielowarstwowych obrazów choshi  Keizo Hayashi  

7/ twórczyni stempli gumkowych Natsuko Taguchi 

Do każdego egzemplarza "OLFA Soul" dołączono okazjonalny, specjalny dodatek. To dwuczęściowy zestaw, na który składa się "Soul S type" - 9mm nóż segmentowy typu S oparty na modelu, który obchodził 50 rocznicę produkcji oraz oryginalna płócienna sakiewka z logo OLFA i karabińczykiem, ułatwiającym noszenie.