OLFA model GSR-1

Nowe narzędzie przeznaczone jest do prac związanych z naklejaniem wielkoformatowych reklam na witrynach sklepowych, przygotowaniem szyb wystawowych i okiennych do naklejania folii okiennych, folii ochronnych, folii antywłamaniowych, folii przeciwsłonecznych i przyciemniających, usuwaniem starej folii z szyb i witryn przed naklejaniem nowej folii.

Uchwyt oraz osłona ostrza skrobaka wykonane są z żywicy polipropylenowej wzmocnionej włóknem szklanym i zapewniają zwiększoną wytrzymałość  oraz odporność na aceton. Razem z płytką ze stali nierdzewnej mocującą ostrze tworzą uchwyt o grubości 7mm. Rowkowanie żółtej powierzchni uchwytu i czarnej osłony ostrza pomaga znaleźć wygodny sposób trzymania narzędzia.

Duży otwór w rękojeści i łukowaty kształt boków pozwala na wybranie najwygodniejszej pozycji – w zależności od kierunku, niezbędnej siły docisku i precyzji skrobania. Przykładowe sposoby trzymania uchwytu przedstawiono na ilustracjach.  Otwory z boków uchwytu pozwalają na przypięcie smyczy lub linki zabezpieczającej przed upadkiem narzędzia - ważne przy pracy na wysokości.

W momencie rozpoczynania pracy – po zdjęciu czarnej osłony ostrza, można ją nasunąć na drugą stronę uchwytu. Zwiększa się dzięki temu grubość uchwytu (14mm) i wygoda jego użytkowania. Pozwala to również na zabezpieczenie się przed zgubieniem osłony w czasie pracy. Osłonę można przesuwać w lewo albo w prawo aby idealnie dopasować się do warunków skrobania. Specjalne wypustki znajdujące się wewnątrz osłony ostrza pomagają w utrzymywaniu się osłony w wybranym położeniu.

Do wymiany ostrza nie są potrzebne żadne narzędzia. Aby wymienić ostrze, należy poluzować śrubę /wystarczy 1 obrót/, zsunąć w dół metalową płytkę i wyjąć ostrze zaklinowane między plastikowymi wypustkami uchwytu.  Skrobak jest bardzo lekki, waży tylko 115 gramów.   Specjalne ostrze ze stali nierdzewnej GSB-1 ma wymiary: 120mm x18mm x0,25mm.

Opakowanie o symbolu GSR-1/3B oprócz narzędzia z ostrzem zawiera jeszcze 3 dodatkowe ostrza o symbolu GSB-1/S.  

 

Pasuje do

OLFA ostrza GSB-1S

OLFA ostrza GSB-1S

Ostrza nierdzewne do skrobaka GSR-1

OLFA model GSR-1

OLFA model GSR-1

Skrobak do szyb z nierdzewnym, wymiennym ostrzem .