OLFA model FCM

Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu w produkcji podkładowych mat do cięcia, firma OLFA zdecydowała się wprowadzić na rynek składane na pół maty  FCM-A3 oraz FCM-A2  z podziałką centymetrową.

Powierzchnie mat wykonane są z elastycznych olefin / to materiał polimerowy o długim łańcuchu wytwarzany w reakcji łańcuchowej monomerów olefinowych /, pomiędzy którymi znajduje się warstwa z twardych olefin. Falista linia łączenia obydwu części maty i ich ciasne spasowanie minimalizuje możliwość wjechania ostrza w szczelinę połączenia w trakcie cięcia.

Ze względów konstrukcyjnych maty składane / podobnie jak maty obrotowe / można użytkować tylko z jednej strony. Przeznaczone są one do cięcia na nich z umiarkowaną siłą nożami segmentowymi, skalpelami i cyrklami tnącymi jak również nożami obrotowymi.

Mniejszy rozmiar złożonej maty sprawia, że staje się ona bardziej mobilna: pozwala się zabrać na zajęcia „plenerowe” albo zmieścić w teczce. Nie każdy ma też do dyspozycji oddzielny pokój do cięcia / szycia. Po złożeniu do przechowywania mata zajmuje tak mało miejsca, jak to możliwe.

Ten rodzaj mat będzie idealny dla patchworkowców lub studentów z ograniczoną powierzchnią mieszkaniową. Czy to początkujący użytkownik czy też profesjonalista – każdy z nich powinien docenić zalety składanych mat.

Maty FCM-A2 i FCM-A3 są już w naszym magazynie. Zapraszamy na zakupy !

 

Pasuje do

OLFA model FCM-A3

OLFA model FCM-A3

Składana na pół mata podkładowa do cięcia FCM-A3.

OLFA model FCM-A2

OLFA model FCM-A2

Składana na pół mata podkładowa do cięcia FCM-A2.