OLFA KITTER

 

ISOT (International Stationary & Office Products Fair TOKYO ) to największe w Japonii targi artykułów biurowych. To najlepsze miejsce dla importerów, sprzedawców detalicznych i hurtowników do pozyskiwania nowych produktów. To najlepsze miejsce dla importerów, hurtowników, sprzedawców detalicznych i kupujących z całego świata do składania zamówień, a także do szukania partnerów biznesowych. W dniach 4-6 lipca br. odbyła się w Tokio kolejna, już 29 edycja tych targów.
Edycja szczególna, gdyż przyznawana na tych targach nagroda STATIONERY of the YEAR 2018 - najcenniejsza nagroda branżowa przyznawana wybranym produktom papierniczym, trafiła w ręce prezydenta firmy OLFA.

Wyróżniony nagrodą  Grand Prix nożyk o nazwie  KITTER łączy w swojej nazwie słowa KIDS i CUTTER czyli dzieci i nożyk. KITTER to produkt, którym OLFA zmierzyła się z problemem konwencjonalnego noża, uznawanego w przypadku dzieci za szczególnie niebezpieczne narzędzie. Nożyk KITTER zaprojektowano przede wszystkim z myślą o nich i mogą na niego - podobnie jak ich rodzice, spoglądać z ufnością.

W celu zminimalizowania ekspozycji krawędzi tnącej,  podzielone na segmenty ostrze nowego nożyka zostało w dominującej części pokryte warstwą tworzywa sztucznego ( w bezpiecznym, żółtym kolorze OLFA ). Odłamywanie segmentów budzące strach nawet u dorosłych jest tutaj bezpieczne i łatwe. Wystarczy wsunąć je do szczeliny w odłamywaczu i …… ułamać.  Również wymiana ostrza nie stwarza obawy skaleczenia.

Kształt nożyka, w którym dominują zaokrąglone krawędzie jest łatwy do uchwycenia dziecięcymi dłońmi. Wraz z dedykowaną podstawką/odłamywaczem o obłym kształcie przypominającym komputerową myszkę KITTER będzie dla dzieci miłym artykułem papierniczym. Ale i dla dorosłych będzie to atrakcyjne danie.