Od idei do ideału

Historia firmy OLFA sięga 1956 roku. Wtedy to Yoshio Okada (1931-1990) – późniejszy założyciel firmy OLFA Corporation, zainspirowany ostrą krawędzią odłamków szkła i odłamywanymi kawałkami tabliczki czekolady wpadł na pomysł skonstruowania wygodnego, uniwersalnego, zawsze ostrego noża.

Ta rewolucyjna idea zaowocowała pierwszym na świecie nożem z ostrzem podzielonym na segmenty. Rosnąca popularność noży segmentowych zapoczątkowała intensywny rozwój firmy. W efekcie, zaproponowane przez firmę OLFA rozwiązania zostały powszechnie zaakceptowane, a kształty i wymiary ostrzy uznano za ogólnoświatowy standard.

Kolejnym oryginalnym narzędziem był opracowany w 1979 roku nóż krążkowy przeznaczony do cięcia tkanin. Okazało się, że redukuje on czas potrzebny na cięcie materiału co najmniej o połowę. Nie wymagając użycia dużej siły tnie szybko i łatwo nawet kilka warstw tkaniny. W efekcie - często zastępuje tradycyjne nożyce krawieckie.

Obecnie firma OLFA oferuje bardzo szeroki asortyment narzędzi w charakterystycznym żółtym kolorze, przeznaczonych do ręcznego cięcia różnorodnych materiałów. By sprostać najwyższym wymaganiom jakościowym zarówno noże jak i ostrza wymienne do nich produkowane są wyłącznie w Japonii.