OLFA model CS-5

Zamiast zabierania ze sobą dwóch narzędzi na cały dzień pracy OLFA proponuje nam już tylko jedno. Znajdziemy w nim - z jednej strony rękojeści nóż segmentowy z ostrzem o szerokości 12,5 mm i automatyczną blokadą w suwaku, a z drugiej strony - mocowany pokrętłem brzeszczot, przypominający ten do wyrzynarki, przeznaczony do cięcia suchych tynków ale również drewna, materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych itp.

Przemyślany kształt brzeszczotu niesie dodatkowe ułatwienia. Jego spiczasty koniec pozwala wywiercić w płycie otwór do rozpoczęcia cięcia, a trapezoidalny przekrój pomaga w usuwaniu wiórów. Ostrze brzeszczotu jest dwukierunkowe co znacznie zwiększa komfort i precyzję cięcia.

Antypoślizgowa rękojeść narzędzia wykonana jest z wysokoudarowego kompozytu: elastomeru i polypropylenu z 10% domieszką włókna szklanego / jak w uchwytach serii X-Design /. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż suwak noża segmentowego jest osadzony głębiej w rękojeści, by uniknąć przypadkowego wysunięcia go w czasie cięcia brzeszczotem. 

 

Pasuje do

OLFA ostrza MTB

OLFA ostrza MTB

Uniwersalne ostrze segmentowe o szerokości 12,5mm

OLFA ostrza SWB-5

OLFA ostrza SWB-5

Brzeszczot do suchych tynków, sklejki i drewna

OLFA model CS-5

OLFA model CS-5

Nóż segmentowy i brzeszczot do precyzyjnego wycinania w jednej rękojeści ........