Certyfikat NSF dla noży OLFA

Globalna, niezależna organizacja, która powstała w 1944 roku, National Sanitation Foundation (NSF), jest oddana ochronie i poprawie zdrowia ludzkiego na świecie. Producenci i konsumenci oczekują, że organizacja ułatwi opracowywanie standardów zdrowia publicznego i zapewni certyfikaty, które pomogą chronić żywność, wodę, produkty konsumenckie i środowisko. NSF posiada zespół ds. standardów, który ułatwia opracowywanie standardów zdrowia publicznego oraz zespół serwisowy, który testuje, audytuje i certyfikuje produkty i usługi – co prowadzi do certyfikacji NSF.

Według NSF „usługi NSF w zakresie testowania, audytu i certyfikacji zapewniają dostawcom, sprzedawcom detalicznym, organom regulacyjnym i konsumentom pewność, że niezależna organizacja dokonała przeglądu produktu lub systemu pod kątem zgodności z określonymi standardami bezpieczeństwa, jakości, zrównoważonego rozwoju lub wydajności”.

Aktualnie dwa z noży bezpiecznych OLFA  (SK-12 i SK-15 ) mają teraz certyfikat NSF. Ponieważ noże bezpieczne mają konstrukcję z otwartym kanałem i są wykonane z materiałów, które są nietoksyczne, trwałe i odporne na korozję – takie jak ostrza ze stali nierdzewnej – można ich bezpiecznie używać w przemyśle spożywczym i można je łatwo dezynfekować .   Więcej tutaj .

 

Pasuje do

OLFA model SK-12

OLFA model SK-12

Nierdzewny i wykrywalny nóż bezpieczny z certyfikatem NSF.

OLFA model SK-15

OLFA model SK-15

Nóż bezpieczny z niewymiennym ukrytym ostrzem