The Festival of Quilts 2018

 

W dniach 9-12 sierpnia 2018 r. w Birmingham odbędzie się kolejna edycja wielkiego święta europejskiego patchworku i quiltu  – The Festival of Quilts. Festiwal w Birmingham jest bez wątpienia największą imprezą patchworkową i quiltową w Europie. Impreza przyciąga rocznie 24 000 zwiedzających z całego świata i umożliwia prezentację 300 wystawców wystawiających swoje produkty z rynków całego świata w profesjonalnych stoiskach i galeriach. Festiwal to również okazja do nauki -  dla odwiedzających przygotowano szeroki wybór szkoleń, pokazów i paneli dyskusyjnych oraz wspaniały pokaz ponad 700 zgłoszonych prac konkursowych.

Co prawda termin zgłaszania prac już minął, ale ciągle jeszcze można zaplanować wyjazd na samą imprezę. A będzie co oglądać!

Ogłoszono już listę dwudziestu prac zakwalifikowanych w kategorii Fine Art Quilt Masters. Można je obejrzeć tu:

https://www.thefestivalofquilts.co.uk/things-to-do/the-galleries/fine-art-quilt-masters-2018/ 

Wśród tegorocznych finalistów konkursu Fine Art Quilt Masters znalazła się  praca Sandry Lauterbach. Z przyjemnością informujemy, że już w październiku 2018 wystawa quiltów tej artystki  odbędzie się w Muzeum Galicja w Krakowie. Więcej informacji o tym wydarzeniu już wkrótce.