The Festival of Quilts 2018

 
W dniach 9-12 sierpnia 2018 r. w Birmingham odbyła się kolejna edycja wielkiego święta europejskiego patchworku i quiltu  – The Festival of Quilts. Festiwal w Birmingham jest bez wątpienia największą imprezą patchworkową i quiltową w Europie. Impreza przyciąga rocznie 24 000 zwiedzających z całego świata i umożliwia prezentację 300 wystawców wystawiających swoje produkty z rynków całego świata w profesjonalnych stoiskach i galeriach. Festiwal to również okazja do nauki -  dla odwiedzających przygotowano szeroki wybór szkoleń, pokazów i paneli dyskusyjnych oraz wspaniały pokaz ponad 700 zgłoszonych prac konkursowych.

W tym roku dwie członkinie Stowarzyszenia Polskiego Patchworku wystawiły swoje prace na Festival of Quilts w Birmingham.  Magdalena Galińska zaprezentowała dwie prace : Moor ( praca była prezentowana w kategorii traditional quilts ) oraz Giddy-up ( w kategorii art quilts ).   Hanna Siebierwska zaprezentowała dwie prace : On the Northern Trail  ( praca była prezentowana w kategorii pictorial quilts ) oraz  Sea Stories  ( w kategorii traditional quilts ).   Serdecznie gratulujemy autorkom!

Ogłoszono już listę nagrodzonych prac tegorocznej edycji Festivalu. Można je obejrzeć tu:  https://www.thefestivalofquilts.co.uk/winning-quilts-2017/

Wśród tegorocznych finalistów konkursu Fine Art Quilt Masters znalazła się  praca Sandry Lauterbach. Z przyjemnością informujemy, że już w październiku 2018 wystawa quiltów tej artystki  odbędzie się w Muzeum Galicja w Krakowie. Więcej informacji o tym wydarzeniu już wkrótce.