Profesjonalne warsztaty modelarskie w Poznaniu

Warsztaty są przeznaczone dla modelarzy w wieku szkolnym oraz dorosłych. To miejsce, w którym raz w tygodniu modelarze mogą nacieszyć się w niczym nieskrępowaną kreatywnością przy budowie i malowaniu modeli plastikowych, figurek, popiersi oraz makiet terenowych.  Pomieszczenie mieści się w budynku przychodni zdrowia w Poznaniu przy ul. Kasprzaka 16. 

W pracowni przygotowane zostały trzy stanowiska do malowania modeli, 7 stanowisk do budowy oraz jedno do fotografowania modeli. Dla uczestników przewidziane są sesje modelarskie prowadzone przez doświadczonego modelarza. O aktualnościach z życia pracowni informuje na bieżąco wątek na forum MODELWORK oraz profil na portalu Facebook.

Za możliwość korzystania z w pełni wyposażonej pracowni, w której można budować od A do Z swój model, przewidziana jest miesięczna opłata na pokrycie kosztów amortyzacji sprzętu i wynajmu pomieszczenia. Do dyspozycji każdego z uczestników jest profesjonalne stanowisko robocze wyposażone w narzędzia i materiały najlepszych firm - kleje, wypełniacze do szczelin, taśmy maskujące, pilniki, materiały ścierne Tamiya, noże i maty do cięcia OLFA, kompresory Harder & Stenbeck, aerografy Iwata, maszyny do obróbki plastiku /drewna/, pianki Proxxon, pędzle i lakiery Winsor & Newton, farby aero Tamiya i Mr. Hobby, farby pędzle Citadel, efekty i pigmenty Ammo Mig Jimenez.

Oprócz opcji przyniesienia własnego modelu, na miejscu istnieje możliwość zakupienia w przystępnych cenach modeli, figurek i popiersi wszystkich czołowych producentów.