Osaka Summit 2019

28–29 czerwca przywódcy G-20 spotkają się w Osace. Japonia po raz pierwszy sprawuje przewodnictwo w grupie G-20. UE będą reprezentować przewodniczący Donald Tusk oraz przewodniczący Komisji Europejskiej. Gospodarzem szczytu będzie premier Japonii Shinzō Abe.

Przewodnictwo Japonii w grupie G-20. Podczas swojego przewodnictwa w grupie G-20 Japonia skupi się na następujących priorytetach: wzrost gospodarczy i zmniejszanie nierówności, dobra infrastruktura i zdrowie,  globalne problemy, takiej jak zmiana klimatu czy odpady plastikowe w oceanach, gospodarka cyfrowa,  wyzwania wynikające ze starzenia się społeczeństw.

Tutaj możecie zobaczyć prezentację przygotowaną na tą okazję. 

Osobom odwiedzającym Osakę w związku z G20 zostanie zaprezentowana za pośrednictwem mediów firma OLFA - jako jedna z wiodących firm powstałych w Osace.

__________________________________________________________________________________

G20 − grupa 19 państw oraz Unia Europejska, której celem jest dyskusja nad wspólną polityką finansową. Członkowie spotykają się raz do roku, a ich reprezentantami są ministrowie finansów. Z zasady należą do niej najbogatsze państwa na świecie, jednak reprezentację w G20 ma też kilka krajów niemieszczących się w rzeczywistej pierwszej dwudziestce większości rankingów gospodarczych, natomiast nie posiada jej kilka krajów rzeczywiście się do niej zaliczających.