Konkurs modeli kartonowych

 

Celem ze wszechmiar chwalebnym jest popularyzacja modelarstwa wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych -  jako  jedna z form spędzania wolnego czasu oraz kształtowania zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej. A konkursy modelarskie to równocześnie szansa na wymianę doświadczeń pomiędzy modelarzami i nawiązanie kontaktów z klubami modelarstwa w innych rejonach Polski.

W dniach 17-18.03.2018 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury rozegrano IV Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Do rywalizacji zgłoszono 513 modeli wykonanych przez modelarzy z Rosji (Nowosybirsk) oraz 37 miast z Polski. Dodatkowo odbyły się wystawy pozakonkursowe, w których pokazano łącznie 30 prac, w tym modele w butelkach. Patronat honorowy nad imprezą objęło Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, a spośród licznych fundatorów nagród specjalnych należy wymienić znaną na całym świecie lotniczą Grupę Akrobacji Żelazny.

Nie zapomniano także o najmłodszych osobach zwiedzających wystawę, dla których przygotowano warsztaty modelarskie. Równolegle z konkursem zaprezentowano wystawę kilkudziesięciu grafik 3D okrętów przedstawiającą pancerniki: USS Arizona, Bismarck i IJN Haruna oraz ciężkie krążowniki: Prinz Eugen i IJN Tone. Pokazano również kilkadziesiąt komputerowo generowanych grafik samolotów i okrętów z okresu II wojny światowej.

Do konkursu zgłoszono 513 prac. Zaprezentowano również 30 modeli przedstawionych w formie wystaw pozakonkursowych.  

 

 

http://noknt.pl/