Festival of Quilts 2020

W dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2020 w Birmingham miała odbyć się kolejna edycja wielkiego święta europejskiego patchworku i quiltu – The Festival of Quilts. Z powodu pandemii covid-19 tradycyjna formuła festiwalu  została przeniesiona na rok przyszły . Na szczęście nie w pełnym zakresie . Organizatorzy, mając na uwadze zaangażowanie i wysiłek wszystkich, którzy przygotowali swoje prace specjalnie na to wydarzenie, przygotowali  Wirtualny Konkurs 2020 w formacie online.

Podobnie jak w przypadku standardowych konkursów Festival of Quilts , przygotowano 12 kategorii.  Ocena odbywała się zdalnie na podstawie zdjęć quiltów, z których wszystkie znajdują się na stronie internetowej FoQ. Panel jurorów wytypował quilty w każdej z kategorii do umieszczenia w zupełnie nowym, jednorazowym magazynie Festival of Quilts, który będzie wydrukowany we wrześniu 2020 r.  Zwycięzca każdej kategorii otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 500 funtów. Ufundowana została również specjalna nagroda w wysokości 1500 funtów za  Handi Quilter Best in Competition !    Prace zwycięzców zostaną zaprezentowane na pokazach Knitting & Stitching Show pod koniec roku.

Na festiwalu zaprezentowane zostały prace indywidualne członkiń Stowarzyszenia Polskiego Patchworku  :  Katarzyny Pleśniak z pracą ,,Pieces of Memories II" która została wyróżniona w kategorii Art Quilts oraz Magdaleny Gąsowskiej z pracą „Warsaw” w kategorii Pictorial Quilts.

Prace te ciągle jeszcze mają szansę na nagrodę publiczności w kategorii The Visitors Choice Award -  do końca regularnego końca targów FoQ czyli 2 sierpnia, trwa bowiem internetowe głosowanie.  Na prace te można oddać swój głos  tutaj oraz tutaj

W  ubiegłym roku Katarzyna Pleśniak została zwyciężczynią kategorii Novice za pracę pt. “Pieces of Memories I”, a Magdalena Gąsowska uzyskała wyróżnienie w kategorii Pictorial Quilt .

Autorkom prac serdecznie gratulujemy i zachęcamy do głosowania!