"Biało-czerwona"

 

Rok 2018 to stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Stowarzyszenie Polskiego Patchworku pragnąc przyłączyć się do świętowania tej pięknej rocznicy zaprosiło do szycia patchworków w naszych barwach narodowych. W styczniu 2018 roku ogłoszony został konkurs na uszycie quiltu w kolorach naszej flagi, stąd nazwa „Biało-czerwona”. Do jego wykonania można było użyć wyłącznie tkanin w różnych odcieniach obu tych barw. W dniu 10 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza prezentacja prac oraz ogłoszenie wyników konkursu. Na ich oglądanie serdecznie zapraszamy do Teatru Ziemi Rybnickiej w Rybniku na wernisaż wystawy zatytułowanej  "Biało-czerwona"

Na wystawie znajdują się prace zakwalifikowane do konkursu oraz biorące udział tylko w wystawie. Wyeksponowanych jest 70 przepięknych patchworków dużych i małych. Wystawa organizowana jest wraz ze Stowarzyszeniem Polskiego Patchworku.

Główne konkursowe laury zebrały następujące prace :

W kategorii “prace duże” -    I miejsce – Sylwia Ignatowska – “Waleczny II”,  II miejsce – Mirosława Pucek – “Budowanie”, a   III miejsce – Hanna Siebierwska – “Ażurowa kula”.

W kategorii “prace małe”   - I miejsce – Marzenna Lew – “Poczta Polska”,  II miejsce – Magdalena Gąsowska – “Tata”, a III miejsce – Urszula Kubicka-Kraszyńska – “Matczyzna”.

Pełną listę nagrodzonych można zobaczyć na stronie Stowarzyszenia  tutaj.   Natomiast tutaj można zobaczyć bardzo wiele z eksponowanych na wystawie prac.