Urodziny FabLab Małopolska


FabLab Małopolska to oferta otwartego dostępu dla osób indywidulanych, jak również dla grup zorganizowanych. W FabLab funkcjonuje kilka wyposażonych pracowni, w ramach których możliwa jest praca indywidualna oraz grupowa nad różnego typu pomysłami i projektami (np. prace dyplomowe, prototypy itp.). Wyposażenie przestrzeni stanowią min. urządzenia do cyfrowej produkcji i fabrykacji tj. drukarki 3D, obrabiarki CNC, wycinarki laserowe, plotery.  W FabLabie Małopolska powstała również pracownia krawiecka, która umożliwia pracę zarówno początkującym oraz profesjonalistom.  Jednym z wielu urządzeń z których będzie można korzystać jest Longarm q 24 firmy Bernina. W FabLabie możecie korzystać również z Multi - Hafciarek firmy Bernina.

Rok - to mało, a jednocześnie tak dużo wydarzyło się w tym czasie. Jako jeden z partnerów FabLabu jesteśmy dumni z tego miejsca, z ludzi, którzy je tworzą oraz ze społeczności, która je otacza. Aby uczcić to święto FabLab Małopolska zaprasza w  środę i czwartek 16-17 października 2019 na dwa dni wypełnione po brzegi przeróżnymi aktywnościami dla makerów i tych, którzy chcą nimi zostać. Będzie o społecznym projektowaniu, robieniu biznesu i wielu ważnych z punktu widzenia przedsiębiorcy sprawach.

Wszystkie aktywności i atrakcje w pracowniach będą miały charakter otwarty. W pracowni druku 3D każdy będzie mógł zaprojektować i wydrukować foremki do ciastek, zaślepki na kamerki internetowe, wyciskarki do pasty, mini zabawki i inne użyteczne przedmioty. W pracowni krawieckiej goście będą wspólnie tworzyć mandalę, a Bernina urządzi pokaz hafciarek, podczas którego będzie wykonywać printy na torbach i kurtkach. Będzie także można uszyć sobie etui na telefon z washpapy - materiału, który przypomina tekturę a jest nieprzemakalny. W pracowni modelarskiej, a dokładnie na frezarce cnc każda chętna osoba będzie mogła samodzielnie wykonać dla siebie breloczek ze swoim imieniem lub dowolnym napisem.

W imieniu organizatorów  zapraszamy do sprawdzenia szczegółowego PROGRAMU i odwiedzenia FabLab Małopolska !