Szkoła Patchworku

 

Anna Sławińska – quilterka i nauczycielka. Z wykształcenia inżynier. Przed przejściem na emeryturę prowadziła agencję marketingową. Jest właścicielką pierwszej w Polsce Szkoły Patchworku, założonej w 2013 r. Członek Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. 

W ramach Szkoły Patchworku przeprowadziła ponad 150 kursów patchworkowych, w których wzięło udział ponad 350 osób, niektóre z nich nawet w ponad 20 kursach. Trenerkami w Szkole są najlepsze polskie quilterki. Od 3 lat jest wydawcą branżowego elektronicznego newslettera patchworkowego subskrybowanego przez ponad 500 osób. 

Szyje patchworki już ponad 35 lat. Miała siedem wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała też udział w kilku zbiorowych wystawach patchworkowych krajowych i zagranicznych. Jej prace zdobyły pierwsze nagrody w konkursach patchworkowych organizowanych przez firmy Strima (2011 r.) i Łucznik (2013 r.). W sierpniu 2016 r. „Mgławica Trójlistna Koniczyna” była wystawiana na największej w Europie wystawie patchworkowej w Birmingham w kategorii Fine Art Quilt Masters wśród 20 najwyżej ocenionych quiltów. Najbardziej lubi nurt quiltu artystycznego, a w nim techniki „confetti” oraz „stitch and slash”. Obydwie pozwalają na malarskie podejście do szycia obrazów z tkaniny. Lubi eksperymenty z tkaniną. Pociąga ją też recycling art, w ramach którego stworzyła swoją własną technikę nazwaną „łaciaki”. Szczyci się tym, że w ten artystyczny sposób daje drugie życie niepotrzebnym ubraniom. 

http://www.annaslawinska.pl/galeria