Profesjonalne warsztaty modelarskie

 

Poznańskie "Warsztaty modelarskie" to modelowa placówka przeznaczona dla modelarzy w wieku szkolnym oraz dorosłych. To miejsce, w którym raz w tygodniu mogą się oni cieszyć niczym nieskrępowaną kreatywnością przy budowie i malowaniu modeli plastikowych, figurek, popiersi oraz makiet terenowych.  Placówka mieści się w Poznaniu przy ul. Kasprzaka 16.

Do dyspozycji każdego z uczestników jest profesjonalne stanowisko robocze wyposażone w narzędzia i materiały najlepszych firm - kleje, wypełniacze do szczelin, taśmy maskujące, pilniki, materiały ścierne Tamiya,  noże i maty do cięcia OLFA,  kompresory Harder & Stenbeck,  aerografy Iwata , maszyny do obróbki plastiku/drewna/pianki Proxxon , pędzle i lakiery Winsor & Newton, farby aero  Tamiya i Mr. Hobby,  farby pędzle Citadel, efekty i pigmenty Ammo Mig Jimenez.

Na ilustracjach obok można zobaczyć najpierw wizualizację pracowni oraz tego co w niej zaplanowano, a następnie gotowe wnętrze. Daje się zauważyć uderzające podobieństwo, prawda ? W pracowni przygotowane zostało 7 stanowisk do budowy modeli, trzy stanowiska do malowania oraz jedno do fotografowania modeli. Dla uczestników przewidziane są sesje modelarskie prowadzone przez doświadczonego modelarza.

Ktokolwiek choć trochę zajmował się modelarstwem na pewno miałby ochotę popracować w tak komfortowych warunkach ! Za możliwość korzystania z w pełni wyposażonej pracowni, w której można budować od A do Z swój model, przewidziana jest miesięczna opłata na pokrycie kosztów amortyzacji sprzętu i wynajmu pomieszczenia. Oprócz opcji przyniesienia własnego modelu, na miejscu istnieje możliwość zakupienia w przystępnych cenach modeli, figurek i popiersi wszystkich czołowych producentów.

O aktualnościach z życia pracowni informuje na bieżąco profil na portalu Facebook.